خانه > Various > سکسکه را به راحتی متوقف کنید

سکسکه را به راحتی متوقف کنید

سکسکه یک انقباض غیر ارادی در عضله دیافراگم و عضلات تنفسی بین دنده‌ای است که می‌توان با گذاشتن یک تکه یخ روی زبان، کشش زبان، گذاشتن لیمو روی زبان، نفس کشیدن در کیسه و یا ایجاد شوق و ترس زیاد آن را درمان کرد. سکسکه معمولاً ۴۸ ساعت بیشتر طول نمی‌کشد ولی در فرم مداوم فرد بیشتر از دو روز و کمتر از یک ماه مبتلا است. افرادی که در شب پرخوری می‌کنند، بلع هوا حین صحبت دارند، و یا از نوشابه‌های گازدار استفاده می‌کنند، غالباً دچار سکسکه می‌شوند. تغییر ناگهانی درجه حرارت معده، که متعاقب خوردن آب سرد و یا چای داغ و یا کشیدن سیگار حاصل می‌شود از علل دیگر سکسکه هستند. سکسکه در افراد مضطرب و دارای استرس بالا یا متعاقب خبر خوشایند یا خبر بد بروز می‌کند. در بیمارانی که بلع هوا علت سکسکه است باید از صحبت کردن حین غذا خوردن پرهیز کنند.

پی‌نوشت: اصلاً علاقه‌مند نیستم مطالب روزنامه‌ها را در اینجا منتشر کنم، اما بعضی وقت‌ها از کنار بعضی مطالب جالب و مفید نمی‌تونم بگذرم. الغرض اینکه این مطلب را هم در اسفندماه گذشته در روزنامه‌ی شهرمون خوندم.

۱۳۸۷/۰۱/۲۲

Categories: Various Tags:
 1. ۲۲ فروردین ۱۳۸۷ در ۰۵:۲۸ | #1

  مطلب جالبی بود. فقط من “کشیدن زبان” رو نفهمیدم یعنی چه.

 2. ۱ خرداد ۱۳۸۷ در ۱۵:۵۱ | #2

  خدا یک دنیا خیر در دنیا و آخرت به شما دهاد:)

 3. bidaad
  ۲۶ تیر ۱۳۸۷ در ۰۲:۱۳ | #3

  سلام
  رکوردهای جالبی داره سکسکه مثلا:
  کورد طولانی ترین سکسکه در اختیار فردی آمریکایی به نام چارلز آسبورن است که به مدت ۶۸ سال از سال ۱۹۲۲ تا ۱۹۹۰ به سکسکه دچار بوده است!!

 4. ۱۱ مرداد ۱۳۸۷ در ۱۳:۱۳ | #4

  سعادت دنیا و آخرت یکجا برای شما!
  تصور کنید توی جمع آدم دچارش بشه ، اون وقت ارزش این مطلب بیشتر هویدا میشه!

 1. بدون بازتاب